Nová Bystřice

Nová Bystřice leží jižně od Jindřichova Hradce, v nadmořské výšce 590 m, v těsné blízkosti státní hranice s Rakouskem. Necelé 2 km od města je hraniční přechod Nová Bystřice – Grametten a ve vzdálenosti 5 km se nachází nejsevernější bod Rakouska. Město má i se svými 13 osadami 3 400 obyvatel.

 

Pro oblast Novobystřicka jsou typické hluboké lesy, množství rybníků, bohatá a málo narušená příroda a řídké osídlení. Tato oblast je známá jako Česká Kanada. Přirovnání získala také díky klimatu, které je zde poněkud drsnější, především v zimním období. Jde o turisticky atraktivní oblast, která nabízí bohaté možnosti pro trávení klidné dovolené v kterémkoli ročním období a je ideálním místem pro konání mnoha nádherných výletů.

Je zde vybudována hustá síť cyklotras, z nichž všechny navazují či vycházejí z dálkové cyklotrasy Greenway Praha – Vídeň. Pěší turisté ocení značené trasy a naučné stezky, z nichž některé jsou propojeny na rakouské území. Na své si zde přijdou také milovníci plavání, rybaření, houbaření a sběratelé lesních plodů. V zimní sezóně jsou v okolí Nové Bystřice upravené zimní běžecké stopy a v provozu je sjezdovka Hradiště s umělým zasněžováním. Přímo ve městě je možné využít sportovní halu, víceúčelové hřiště s minigolfem, čtyřdráhovou kuželnu, či tenisové kurty. Samozřejmostí je nabídka kvalitních ubytovacích a stravovacích služeb.

V Nové Bystřici je také oblíbený golfový resort se dvěma golfovými hřišti. Největšímu zájmu návštěvníků města se těší unikátní technická památka - úzkorozchodná trať z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce dlouhá 33 km, po které v letní sezóně jezdí historické parní vlaky. Dalším lákadlem je místní muzeum historických vozidel, které je prvním a největším muzeum amerických automobilů v Čechách.

www.novabystrice.cz
 

Počasí|Forecast